PETEK, 2. 6. 2023, 14.30-16.00
Albert Mrgole
Od nefunkcionalnih k funkcionalnim modelom partnerstva
PRIKAZ PRIMERA, PREDAVANJE
Ključne besede: sistemski pristopi v partnerski terapiji, v čustva usmerjena partnerska terapija, učinkovite intervence v partnerski terapiji
Po dobrih 20 letih delovanja na področju sistemske in partnerske psihoterapije želim predati mlajšim generacijam izkušnje svojega učenja iz poskusov, napak in presenečenj. V teh letih se je v praksi nabralo veliko primerov, ko se je proces odvijal nepričakovano in nepredvidljivo, sam pa sem si pri delu pomagal z najrazličnejšimi orodji in intervencami. Pri svojem delu uporabljam način, kjer pri vsakem primeru skupaj izdelamo zemljevid in markiramo nujne postaje na poti do cilja. To je tudi zame stabilna struktura, na katero se opiram pri vsakem primeru posebej. Ob demonstraciji različnih primerov iz terapij bom potoval po zemljevidu spreminjanja nefunkcionalnih modelov partnerstva v bolj funkcionalne preko nekaterih opornih točk:
- Kaj so bistvena vprašanja, ki mi pomagajo razumeti in omogočajo načrtovanje terapevtskega dela v partnerski terapiji?
- Kaj so ključne sestavine zemljevida in načrta terapevtskega potovanja?
- Kako najbolj učinkovito preveriti opremljenost partnerjev za učinkovit partnerski odnos?
- Kaj je značilnost konkretnega odnosa – zakaj je pomemben sistemski vidik v razumevanju partnerskega odnosa?
- Katere so najbolj značilne sestavine partnerskih zapletov in katere veščine partnerjem pomagajo do sprememb?
- Kje se dogajajo odločilne spremembe v procesu partnerske terapije?
Albert Mrgole je sistemski družinski in partnerski terapevt v zasebni praksi od leta 2005. Ob sistemskem pristopu se je izobraževal še po modelih Imago in EFT. Od 2013 do 2017 je organiziral in prevajal treninge EFT (v čustva usmerjene partnerske terapije) v Sloveniji. Je zunanji predavatelj in supervizor pri predmetu Psihoterapija otrok in mladostnikov na SFU v Ljubljani ter predsednik Nacionalne mreže TOM pri ZPMS. Je soavtor uspešnice Izštekani najstniki in starši, ki štekajo ter avtor nekaj strokovnih prispevkov.


Kontakt
Imate vprašanje ali bi si želeli več informacij? Pišite nam na info@skzp.org ali pokličite na tel. št. 041 572 443.